Poniżej prezentujemy przykłady dobrej zmiany wprowadzonej przez obecny rząd:
1. Prezydent Francji podczas rozmowy z premier Szydło zadeklarował sprawdzenie problemu polskich kierowców w Calais i podjęcie odpowiednich kroków.
2. Polscy policjanci wpierają na ulicach Harlow brytyjskich kolegów. Polscy policjanci będą pomagali policji hrabstwa Essex dotrzeć do liczącej ponad 1,5 tys. osób polskiej społeczności w Harlow, od której będą zbierać informacje dotyczące potencjalnych zagrożeń i incydentów na tle narodowościowym.
3.Działa już aplikacja, która umożliwia szybki kontakt z policją i dzielnicowymi. Dzięki niej można wyszukać każdego dzielnicowego w Polsce. Wystarczy wpisać np. własny adres, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza i pokaże, w której jednostce pracuje.
4.Zmiany w przepisach dotyczących alimentów. Dobro dzieci jest najważniejsze, alimenty, które mają im służyć muszą być spłacane, obecnie ok. miliona dzieci ich nie otrzymuje. Jeśli zaległość przekroczy kwotę 3 miesięcznych świadczeń prokurator wezwie dłużnika i pouczy o odpowiedzialności prawnej, jeśli dług zostanie uiszczony, nie będzie prowadzić postępowania, w przeciwnym razie dłużnikowi będzie grozić kara do 1 roku pozbawienia wolności. Wprowadzony program 500 plus i przyjęte dodatkowe przepisy zakładają, że świadczenie z programu nie ma wpływu na wysokość alimentów i nie może zająć go komornik.
5.Reforma edukacji jest przemyślana, odpowiedzialna i rozłożona na wiele lat. Będą: 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea, 5-letnie technika, szkoły branżowe zamiast zawodowych.
6. W Bratysławie rozpoczęto proces reformy UE, na tym zależało Polsce. UE potrzebuje głębokich reform. Grupa V4 przedstawiła propozycję nowego porozumienia w sprawie migracji. Wydaje się, iż obecnie akceptowalny jest elastyczny model przyjmowania migrantów oparty na zasadzie dobrowolności. Porozumienie w sprawie migracji koncentrujące się na pomocy humanitarnej, ochronie granic zewnętrznych i współpracy z krajami trzecimi. Dzięki zdecydowanej postawie Polski udało się wyeliminować wszelkie zapisy, które prowadziłyby do ograniczenia swobodnego przepływu osób